غذاهای خیابانی استانبول

سیمیت | Simit
اسم غذاهای خیابانی استانبول که می آید شاید خیلی هایمان اول از همه یاد نان سیمیت بیفتیم، نانی خوشمزه و برشته که پر از کنجد است و عطر وسوسه انگیزی دارد. خیلی ها در استانبول روز خود را با خوردن سیمیت به همراه یک استکان چای شروع می کنند البته این نان را در ساعات دیگر روز هم می توانید از گاری های سیمیت فروش و یا نانوایی ها بخرید حتی می توانید برای خوشمزه تر شدنش از فروشنده ها بخواهید تا روی آن نوتلا و یا پنیر خامه ای بریزنند. سیمیت یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی استانبول و یکی از سریع ترین صبحانه هایی است که خیلی از ساکنان شهر در مسیر رسیدن به محل کار می خورند.

لهمجون | Lahmacun
پیتزای استانبولی! برای درست کردن این غذا گوشت چرخ کرده، پیاز و فلفل قرمز با هم ترکیب و روی خمیری نازک پهن می شود. حالا پیتزا در فر گذاشته می شود و بعد از چند دقیقه یکی از خوشمزه ترین غذاهای خیابانی استانبول آماده است. این غذا را معمولا داغ داغ و به همراه جعفری، آب لیمو و دوغ محلی (آیران) می خورند. با اینکه این غذا در همه محله های استانبول پیدا می شود اما اگر به دنبال خوشمزه ترین نوع آن می گردید باید به جاهایی بروید که برای پختن آن از تنورهای سنگی استفاده می کنند.

کومپیر | Kumpir
کومپیر در واقع همان سیب زمینی تنوری است که البته در استانبول فقط سیب زمینی خالی نیست! و روی سیب زمینی تنوری خوراکی های خوشمزه ای مثل سوسیس، ذرت، پنیر، هویج، نخود فرنگی و سس ریخته می شود.

دوروم | Durum
دوروم یک ساندویچ میان وعده است که معمولا با نان لواش، گوشت و سبزیجات درست می شود. از آن جایی که این غذا جمع و جور است و خیلی راحت خورده می شود به یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی استانبول تبدیل شده است. برای درست کردن این ساندویچ از سبزیجات و گوشت های متنوعی استفاده می شود و در میدان تکسیم می توانید یکی از خوشمزه ترین دوروم های شهر را میل کنید.

تانتونی | Tantuni
تانتونی شباهت زیادی به دوروم دارد اما پر ادویه تر و تند تر است. برای درست کردن تانتونی، نان لواش را با موادی مثل گوشت، فلفل، ادویه و گوجه فرهنگی پر و ساندویچ می کنند. البته اگر غذاهای تند دوست ندارید نگران نباشید چون تانتونی دو نوع تند و معمولی دارد.

ایچلی کوفته | İçli Köfte
با رفتن به خیابان استقلال دستفروش های خیابانی زیادی را می بینید که ایچلی کوفته می فروشند. برای درست کردن این غذا گوشت چرخ کرده در خمیر نازک پیچیده و در روغن سرخ می شود.

میدیه دولما | Midye Dolma
یک غذای خیابانی و دریایی که معمولا مخصوص آخر شب هاست. این غذا از ترکیب صدف دریایی و برنج تند درست می شود و کسانی که غذاهای دریایی دوست دارد حتما از طعم آن خوششان می آید. در استانبول گردشگران زیادی را می بینید که روی صندلی کنار دکه های غذاخوری نشسته اند و این غذا را در حالی که فروشنده، آبلیوی تازه زیادی روی آن ریخته میل می کنند.

شاه بلوط بو داده | Roasted Chestnuts
در زمستان ها بوی شاه بلوط بو داده خیابان های استانبول را پر می کند. شب های سرد استانبول در کنار گاری این دستفروش ها آنقدر گرم است که دلتان می خواهد ساعت ها آنجا بایستید و شاه بلوط بخورید.

ایشلاک برگر | Islak Burger
یکی از بهترین غذاهای خیابانی استانبول نوعی همبرگر ترکی به نام ایسلاک برگر است. ایسلاک برگر به معنی همبرگر خیس است و این اسم به خاطر مرطوب بودن نان همبرگر است. برای تهیه این غذا نان های همبرگر را داخل سس گوجه و پیاز قرار می دهند و بعد آن را درون محفظه های شیشه ای قرار می دهند تا به مرور بپزد. در اکثر خیابان های استانبول و اطراف میدان تقسیم و خیابان استقلال می توانید این ساندویچ خوشمزه را امتحان کنید.

Leave a Comment